ZE ŽIVOTA ŠKOLY

ZDAŘILÁ PREMIÉRA POCHODU

Věta o počasí vystřižená z Posla z Liptákova dokonale platila pro 28. prosinec roku 2018. Sluníčko provázelo skupinky dospělých i dětí, které se trousily do budovy ledečského gymnázia. Samozřejmě, že je tam nečekala výuka, ale první ročník Pochodu krajem pověstí Eduarda Doubka. Právě ledečský polyhistor a někdejší ředitel zdejšího gymnázia inspiroval pořadatele z řad profesorů a studentů. Hlavně to byly pověsti a legendy, které dlouhá léta sbíral a které v tomto roce vyšly knižně. Pan Doubek by měl určitě radost z toho, kolik lidí má rádo pohyb a krásnou okolní krajinu.


Mezi devátou a desátou hodinou probíhala registrace ve vestibulu gymnázia a pak už se turisté vydávali na trasu, která vedla proti proudu řeky Sázavy, kolem nemocnice v Háji a pak po lávce přes řeku Sázavu do Vilémovic. To už jsme za sebou měli dvě stanoviště, kde jsme si natiskli razítka a luštili křížovku, která obsahovala úkoly právě ze zmiňovaných pověstí. Z Vilémovic jsme se vydali dál podle zámečku a unikátního tisu klidnými polními cestami do Pavlova. 


Cestou jsme mohli potkávat známé i neznámé, Ledečáky, Zručáky i účastníky z jiných míst. Okruh se začal uzavírat přes Hradec zpátky do Ledče. Tam na úspěšné turisty čekal pamětní list a placka. První z nich dorazili brzy po poledni, další se trousili během odpoledne. Takto si mnozí z nás zpestřili a zpříjemnili vánoční čas, udělali něco podstatného pro své zdraví a poznali nádherný kout naší vlasti. Těšíme se na shledanou na příštím ročníku Pochodu krajem pověstí E.D.

FOTOGALERIE

rss