ZE ŽIVOTA ŠKOLY

Zažijte naši školu

Po dvouleté přestávce způsobené epidemií Covid-19 jsme se ve čtvrtek 16. září 2021 setkali s ledečskou veřejností na prezentaci naší střední školy „Zažijte naši školu“. Akce probíhala na ledečském náměstí před gymnáziem. Neváhali jsme přestěhovat ze školy lavice, pracovní stoly a počítače, abychom veřejnosti přiblížili prostředí naší školy.

Na ledečském náměstí jsme ukazovali zajímavosti z výuky na gymnáziu a střední odborné škole, jaké technologie se učí a co se vyrábí ve školních dílnách. Velký úspěch měli roboti Lego NXT, které sestavují, programují a ovládají žáci naší školy přes počítač. Z biologie byly aktivity zaměřeny tentokrát na poznávání hub a rostlin, zároveň jste si mohli procvičit názvy z biologie v ruském jazyce. V mikroskopu jste mohli vidět včelu nebo jiný hmyz. Návštěvníci si mohli vlastnoručně vyrobit lopatku nebo odnést dárky v podobě vygravírované jmenovky se svým jménem, originální placky s logem naší školy nebo vlastnoručně namalovaným obrázkem. Pro nejmenší jsme opět připravili vymalování obrázků se strojírenskou tématikou.

Navzdory předpovědím deštivého počasí na tento den nám počasí přálo, akce se vydařila a účastníci si mohli odnést drobné dárky a ceny ze soutěží. Poděkování patří všem kolegům a žákům, kteří zábavný den připravili, ale také našim kuchařkám, které všem upekly dobrý perník.

Ing. Vlasta Rýdlová, ZŘ pro vzdělávání
rss