ZE ŽIVOTA ŠKOLY

Vítězství v televizní soutěži

Dne 25. 1. 2023 se pětice žáků ze třídy tercie vydala do brněnského VIDA! Science centra. Žáci byli součástí natáčení televizního pořadu Už tam budem? Jejich protivníky byli žáci gymnázia Petra Křížkovského z Brna. To, že místní studenti mohli spát o hodinu nebo dvě déle, pro ně nebyla úplně výhoda. Žáci z Ledče nad Sázavou vstávali ve čtyři hodiny ráno, ale vidět to na nich nebylo. Hned po příjezdu do VIDA! Science centra museli do maskérny a jít si „vyfasovat“ soutěžní oblečení. Během natáčení se potkali se dvěma známými herci: s Michalem Isteníkem a Karlem Zimou, zvaným „Ducháček", kteří je během natáčení doprovázeli.

Vojtěch Janák, Matěj Šťastný, Jan Pešek, Jan Štecher a Matěj Gabko, kteří reprezentovali naši školu, si nevedli zrovna nejhůř. Takticky si dokázali vypočítat, kolik bodů mohou vsadit na poslední kolo a díky tomu také dokázali zvítězit. Jelikož v „základní části“ nedokázali získat potřebné body k otevření jedné ze tří truhel s výhrami, museli ještě o výhry zabojovat. Zavřeli kapitána, Jana Štechera, do Mozkového stimulátoru a bez kapitána odpovídali na tři otázky typu ANO/NE. Hned na první otázku dokázali správně odpovědět, ale dalším dvěma nepřišli na kloub. To jim ovšem nevadilo a na konec si udělali i fotku s Ducháčkem.


Takto zachytil celý den jeden ze soutěžících, Matěj Gabko z tercie. Naši studenti si zaslouží pochvalu za svoji aktivitu. Byla to pro ně i velká zkušenost, být přímo uprostřed vzniku TV pořadu. Zbývá jen doplnit, že pořad se bude vysílat v březnu. Vysílací čas je zpravidla neděle, 12:30, Česká televize - Déčko. O přesném datu budeme včas informovat. 

Jiří Foller, třídní tercie a doprovod na soutěž


ÚPLNÁ FOTOGALERIE

rss