ZE ŽIVOTA ŠKOLY

Vítězství v krajském kole Soutěže ve finanční gramotnosti

Po roční odmlce se v letošním školním roce konal 9. ročník oblíbené celostátní Soutěže ve finanční gramotnosti, kterou organizuje spolek METODICA, institut pro další vzdělávání, z. s. ve spolupráci s Evropskou asociací finančního plánování Česká republika (EFPA ČR). Soutěž je zařazena do kategorie B soutěží vyhlašovaných MŠMT.

Na naší škole se školního kola ve 3. kategorii – střední školy zúčastnili všichni žáci, kteří zde soutěžili jako jednotlivci. Na základě dosažených výsledků se tři nejlepší z nich stávají členy školního družstva, které pak soutěží týmově v okresním kole. Školní tým soutěžil ve složení: Nikola Studecká 3. ročník oboru Informační technologie, Radek Slavětínský 3. ročník oboru Informační technologie a Tomáš Popek 5. K Gymnázium. V okresním kole si náš školní tým vedl velice dobře a obsadil 1. místo, což znamenalo postup do kola krajského.

Školní, okresní a krajská kola se konají prostřednictvím on-line soutěžního systému, celostátní finálová kola prezenční formou v České národní bance v Praze v rámci týdne finančního vzdělávání – GLOBAL MONEY WEEK.

Ani v krajském kole náš školní tým nenašel přemožitele, umístil se na 1. místě a teď ho čeká celostátní finálové kolo.

Jménem svým i ostatních pedagogů přejeme mnoho štěstí v celostátním finále a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Ing. Hana Volencová a Ing. Eva Skalická
koordinátorky soutěže


rss