ZE ŽIVOTA ŠKOLY

Vítězství v krajském kole Office Areny

Také letos se naši žáci účastnili počítačové soutěže Office Arena.

Cílem soutěže Office Arena 2022 je motivovat žáky základních a středních škol k práci s moderními informačními technologiemi a pomoci jim tak zajistit lepší pozici nejen ve škole, ale zejména při vstupu na pracovní trh. Neméně důležité je dlouhodobé porovnání úrovně žáků a studentů v používání moderních informačních technologií. Účastníci dokazují nejen svou technickou zdatnost při práci v kancelářských aplikacích Microsoft Office, ale zároveň musí obstát i v prezentačních a komunikačních dovednostech.

Soutěž v odborných znalostech a využívání aplikací Microsoft Office je realizovaná a organizovaná společností Microsoft s. r. o. Česká republika spolu s partnery.

Úkolem soutěžících v krajském kole bylo vypracovat projekt s použitím programů sady MS Office (Word, Excel, PowerPoint, ...) a grafických programů. Letošním tématem (v kategorii středních škol) bylo vytvoření návrhu školní studovny, obsahujícího grafický návrh, rozpočet, dokumentaci a prezentaci. Odborná porota hodnotila nejen dodržení zadání a využití předepsaných funkcí, ale také originalitu projektu, úroveň zpracování a celkový estetický dojem.

V krajském kole (v Kraji Vysočina) v kategorii středních škol zvítězil žák 3. ročníku oboru informační technologie Dominik Klouda a postoupil tak do patnáctičlenného celostátního finále. Gratulujeme a přejeme úspěch také na celostátní úrovni.

Jan Roubíček

rss