ZE ŽIVOTA ŠKOLY

Vítězství chlapců v krajském finále KB FLORBAL CHALLENGE

Ve čtvrtek 24. 1. 2019 se ve Sportovní hale Sportovního klubu Jihlava uskutečnilo krajské finále chlapců ve florbalu kategorie VI. Tohoto turnaje se zúčastnila nejlepší družstva z okresních kol - Střední průmyslová škola Třebíč, VOŠ a SPŠ Žďár nad Sázavou, Střední škola stavební Jihlava, Střední škola informatiky a cestovního ruchu Humpolec, Gymnázium, SOŠ
a VOŠ Ledeč nad Sázavou.

Naši chlapci zvítězili ve všech utkáních bez ztráty jediného bodu. Nejprve porazili loňského národního finalistu SPŠ Třebíč 2:1. Ve druhém utkání si poradili s velkým favoritem celého turnaje VOŠ a SPŠ Žďár nad Sázavou poměrem 3:2. Další utkání se Střední školou stavební Jihlava se rozhodovalo až v závěrečných minutách a několik rychlých gólů do jihlavské sítě znamenalo vítězství 4:1. V posledním utkání by chlapcům k postupu do národního finále stačila pouhá remíza. Situaci rozhodně nepodcenili a zvítězili nad SŠ informatiky a cestovního ruchu Humpolec 3:0.

Sestava týmu:
Matyáš Kozák, Martin Chlubna, Patrik Pokorný, Michal Doležal, Martin Kučírek, Adam Mašín, Jakub Egart, Tomáš Končel, Dominik Šimůnek a Milan Tvrdík.

Svou herní dovedností, nasazením, týmovou strategií hry a maximální snahou o dosažení co nejlepšího výsledku si účast v národním finále rozhodně zaslouží. Děkujeme chlapcům za předvedený výkon a ve velkém finále přejeme hodně úspěchů.

Celkové pořadí:

1. Gymnázium, SOŠ a VOŠ Ledeč nad Sázavou
2. VOŠ a SPŠ Žďár nad Sázavou
3. Střední škola stavební Jihlava
4. Střední škola informatiky a cestovního ruchu Humpolec
5. Střední průmyslová škola Třebíč

Josef Jakl


rss