ZE ŽIVOTA ŠKOLY

Velikonoční jarmark s muzikou 2024 se vydařil

V nezvykle slunečné úterní odpoledne, které předznamenalo blížící se Velikonoce, se ledečské náměstí proměnilo v místo veselí a kreativity. Již druhý Velikonoční jarmark s muzikou, zorganizovaný Městem Ledeč nad Sázavou, zpřístupnil úžasné možnosti pro místní školy a střediska, aby se představily a spojily se svým okolím. A jaké to bylo? Bylo to jako otevření pokladnice plné tradičních a originálních výrobků, doprovázené melodiemi, smíchem a pohodovou atmosférou.

Stánky se ohýbaly pod tíhou nabízených pokladů, ať už to byly tradiční výrobky ze dřeva, háčkované produkty nebo futuristické kousky vytištěné na 3D tiskárnách. Zájemci se mohli vydat na putování od jednoho stánku ke druhému, objevovat nejrůznější výrobky, přičemž každý kousek vyprávěl svůj vlastní příběh – příběh šikovných rukou, radosti tvorby a tradice předávané z generace na generaci.

Hudební program, zajištěný mladými talenty nejen ze Základní umělecké školy Ledeč nad Sázavou, ale také z místní Mateřské školy Ledeč nad Sázavou, dodal celému jarmarku na atmosféře. Zpěv, tanec a divadlo se staly neodmyslitelnou součástí tohoto festivalu kreativity.

Prodejci nejen nabízeli své výrobky, ale také sdíleli svou vášeň a nadšení s každým zákazníkem. Každá koupě nebyla jen transakcí, ale příležitostí nasát do sebe tu magickou energii tvorby a sdílení.

Stánek naší školy mohli všichni návštěvníci jarmarku najít naproti budově gymnázia a dominovala mu naše tradiční modrá barva. Společnými silami jsme jej postavili, připravili a nazdobili stoly a nachystali všechny výrobky, které vyrobili žáci naší školy během hodin výtvarné výchovy, biologie, odborného výcviku či je naprogramovali na 3D tiskárnách nejen během kroužku robotiky. O výrobky byl velký zájem, protože na všech z nich bylo vidět velké úsilí, zájem i nadšení, se kterým je žáci tvořili. Vedle dřevěných velikonočních výrobků z našich školních dílen si mohli zákazníci odnést zajíčky, vajíčko, vykrajovátka na cukroví či vajíčko s překvapením vyrobené na 3D tiskárně nebo mnoho zajímavých výrobků – sponek, broží, kolíčků, sponek a čelenek do vlasů či zápichů do květináčů, které byly všechny vytvořeny v rámci enviromentálního vzdělávání v oblasti RECYKLOHRANÍ. K prodeji byly také květináčky s ptáčky či s osením pro navození té správné velikonoční atmosféry. Naši šikovní prodávající nabízeli také vlastnoručně udělaná velikonoční přáníčka či zajíčky z ponožek. Ráda bych poděkovala všem svým kolegům a kolegyním, kteří se zapojili do této akce, také všem žákům a žákyním, kteří nejen kreativně vytvořili své výrobky, ale i také byli velmi šikovnými prodejci.

A co říci na závěr? Velikonoční jarmark s muzikou 2024 nebyl jen o výrocích, ale o spojení komunity, o oživení tradic a o oslavě kreativity, proto děkuji organizátorům – Městu Ledeč nad Sázavou za celkovou přípravu a organizaci. Za nás to byla zdařilá akce a rádi se v příštích letech zúčastníme zase.


Ing. Soňa Poupětová
zástupkyně ředitelky pro propagaci


rss