ZE ŽIVOTA ŠKOLY

Veletrh vysokých škol GAUDEAMUS

Jako každý rok i letos navštívilo 46 studentů našeho Gymnázia Veletrh pomaturitního vzdělávání Gaudeamus na brněnském výstavišti. Naše cesty na Gaudeamus mají dlouholetou tradici. Ukázalo se totiž, že osobní setkání se zástupci univerzit i ostatních vysokých a vyšších škol jsou velice důležitá. I když všechny školy prezentují své nabídky na internetu a pomocí různých sociálních sítí, přímý kontakt je pro mnoho zájemců přínosnější. Studenti si totiž mohou mnoho svých informací ověřit a další získat. Vystavující také nabízejí množství materiálů, testů na přijímací zkoušky a jiných užitečných příruček.

Podzim je obdobím, kdy se studenti maturitních ročníků musí rozhodovat o svém budoucím studiu. Proto berou tento veletrh velice vážně. Od čtvrťáků, kteří často už touto dobou vědí, co chtějí studovat, se zájem o veletrh v posledních letech přesunuje spíše ke studentům třetích ročníků, kteří už teď zvažují své budoucí směřování.

Zájem a pečlivá příprava se vyplácejí. Osvědčená tradice návštěv veletrhu Gaudeamus tedy bude pokračovat i v dalších letech.

rss