ZE ŽIVOTA ŠKOLY

Vánoční sportovní turnaje

Tradiční vánoční volejbalový turnaj na gymnáziu letos připadl na den zimního slunovratu. Šest družstev se utkalo systémem každý s každým ve dvou skupinách. V některých družstvech bylo více chlapců, v některých více dívek. Z výrazů ve tvářích si to všichni užívali, někteří jedinci měli i velkou fanouškovskou základnu. Vítězové skupin se utkali ve finále, druzí ve skupinách o třetí místo. O zlato bojovali v lítém a vyrovnaném souboji 1. B a 2. B, která se stala celkovým vítězem. V zápase o bronzovou příčku zvítězilo družstvo septimy, které porazilo družstvo sexty.

Souběžně se též konal turnaj pro nižší gymnázium v přehazované. Ten byl pouze dívčí doménou. Zvítězila děvčata z tercie, která získala nejvíce bodů v zápasech s druhou kvartou, třetí sekundou a nejmladšími primánkami.

Dalším turnajem byl florbal v kategorii mladších žáků, ve kterém zvítězila kvarta před sekundou a tercií. V kategorii starších s převahou zvítězilo družstvo oktávy, na druhém místě skončil tým 2.B a třetí místo brala kvinta. Nejlepším střelcem turnaje byl Josef Smejkal s osmi brankami.

Vítězům gratulujeme.

Renata Kopřivová, Josef Král

rss