ZE ŽIVOTA ŠKOLY

V kvartě se vařilo a peklo aneb projektový úkol

Projektový úkol Recept na mé oblíbené jídlo zpracovávali žáci podle předem daného zadání. Ve dvojicích měli za úkol vytvořit krátký videorecept s popisky a hudbou. Toto video pak dle svého záměru sestříhali do cca tříminutové podoby. Každý odevzdaný projekt, zadaný v rámci výuky předmětu Český jazyk a literatura, musel splnit všechny náležitosti popisu pracovního postupu. Jindy docela nezábavné a nepopulární učivo se rázem proměnilo ve výzvu! A co mě vede k této domněnce?

Po společném promítání videí žáci vyplňovali sebehodnocení a zpětnou vazbu, kde často uváděli, že není vůbec jednoduché spolupracovat v týmu, dobře a spravedlivě si rozdělit práci, nestydět se natáčet, komunikovat apod. Je třeba však dodat, že projekt zvládli všichni bez problémů. Někteří předvedli skutečnou kuchařskou show, jiní se vydali cestou krásných a propracovaných receptů. A za to si právem zasloužili výborné hodnocení.

A jaké recepty můžete vyzkoušet? Klikněte na odkaz a vyzkoušejte třeba snídaňové tacos, sushi, muffiny a další recepty.

P. S.: Děkujeme paní učitelce Janě Flekalové za pomoc a mezipředmětovou spolupráci. Všem maminkám pak patří dík za trpělivost. Snad vaše domácnosti přežily bez újmy!

Mgr. Adéla Štefánková, učitelka českého jazyka a literatury


rss