Archiv

Úspěšné složení zkoušky FCE

Po celý podzim probíhal na naší škole kurz přípravy na složení mezinárodní jazykové zkoušky FCE. Hlavním zkušebním termínem byla sobota 12. prosince 2015. S napětím jsme očekávali, jaká zkouška bude a jak dopadne. První ohlasy byly pozitivní, a tak pokračovalo čekání na sdělení výsledků. Ty jsou totiž oznamovány až s odstupem skoro dvou měsíců, tedy koncem  ledna. Výsledek nás potěšil. Všechny tři naši žákyně uspěly a obdržely certifikát o složení mezinárodní jazykové zkoušky FCE v anglickém jazyce.

Byly to Anna Marie Vavřičková ze septimy, Zuzana Chládová ze 4. B a Tereza Bělinová z oktávy. Všem jim blahopřejeme a věříme, že jim angličtina bude dobrým pomocníkem při budoucím studiu i v práci.

Není zanedbatelný ani fakt, že ti, kdo zkoušku FCE, popř. PET složí, nemusí už díky rozhodnutí MŠMT skládat školní část maturitní zkoušky z anglického jazyka. A to se podařilo všem třem.

Pro další je tento úspěch jistě motivací. Na jarní termíny zkoušky FCE, resp. PET máme také několik želízek v ohni, a tak doufáme, že se počet držitelů certifikátu FCE ještě zvýší. Data zkoušek a další informace jsou na

https://www.britishcouncil.cz/zkousky/cambridge/datum-cena-misto

Alespoň to hlavní - příští termíny jsou:

FCE klasicky - 4.6.2016, přihlášky do 18.4.

FCE na počítači - 14.4.2016, přihlášky do 4.4.

Zkouška PET - 27.5.2016, přihlášky do 25.4.


Složení mezinárodní jazykové zkoušky je důkazem, že se na naší škole věnujeme všem od nejmenších až po nejstarší žáky, a také těm nejnadanějším, aby mohli úspěšně konkurovat svým vrstevníkům.

ilustrační foto: www.pixabay.com


rss