ZE ŽIVOTA ŠKOLY

Úspěch v počítačové soutěži

Jako i v minulých letech se naši žáci zúčastnili dovednostní soutěže práce s kancelářskými aplikacemi vyhlašované společností Microsoft - Office Arena 2018. Pro letošní ročník bylo zvoleno téma "Oslavy 100 let od vzniku republiky" a účastníci soutěže zpracovávali toto téma v programech MS Word, MS Excel, MS PowerPoint a MS OneNote.

Cílem soutěže bylo porovnat a zhodnotit znalosti žáků základních a středních škol všech krajů České republiky při práci s moderními informačními technologiemi, zejména s aplikacemi Microsoft Office (Word, Excel, PowerPoint, OneNote). Účastníci předváděli nejen svou technickou znalost, ale zároveň museli zvládnout neméně důležitou část soutěže: prezentační a komunikační dovednosti, včetně vyhledávání informací na Internetu a elektronické komunikace.

Ze školního (nominačního) kola postoupili do krajského kola dva žáci 3. ročníku oboru Informační technologie (Dominik Čermák a Tomáš Fanta). V krajském kole, které se konalo 26. března 2018 v Novém Městě na Moravě se Tomáš Fanta umístil v konkurenci žáků z mnoha dalších škol na skvělém 2. místě, což po 3. místě Kristýny Skalické z loňského ročníku je dalším obrovským úspěchem žáků naší školy.

Gratulujeme

Ing. Jan Roubíček

rss