ZE ŽIVOTA ŠKOLY

Účast v celostátním finále počítačové soutěže

V úterý 10. května se v sídle společnosti Microsoft ČR v Praze konalo celostátní finále soutěže v počítačových dovednostech Office Arena 2022. Z více jak 4 000 účastníků se do finále probojovalo 30 soutěžících (15 v kategorii ZŠ a 15 v kategorii SŠ). Mezi těmito finalisty nechyběl ani žák 3. ročníku naší školy oboru informační technologie Dominik Klouda.

Celou soutěží (v kategorii B: SŠ) se prolínalo 30leté výročí připojení ČR k internetu. Soutěžící například vytvářeli grafické návrhy studovny, otevřené k tomuto výročí, zpracovávali rozpočet, vytvářeli prezentace, webové stránky a on-line elektronické kvízy. Součástí finále bylo také složení mezinárodních MOS (Microsoft Office Specialist) testů, dokládající odborné znalosti práce v programu MS Excel, které proběhly v anglickém jazyce.

Ve finále soutěžící celý projekt prezentovali před odbornou porotou. Ač se náš zástupce neumístil mezi prvními třemi, rozhodně  ani zde nezklamal a jeho účast mezi patnácti nejlepšími v celé republice je obrovským úspěchem a zejména velkou zkušeností.

Gratulujeme

Jan Roubíček

rss