Archiv

Týden v Harrachově

Týden v Harrachově utekl jako voda.

Dopoledne i odpoledne trávili všichni čas na svahu, kde se výrazně zdokonalili ve svém lyžařském umění. Výjimkou byla "odpočinková" středa. Uvozovky jsou na místě, protože běžky byly pro většinu zúčastněných novou zkušeností. Odpolední vycházka k Mumlavskému vodopádu byla pro nás také zážitkem.

V osobním volnu i ve společném programu jsme mohli plně využít zázemí hotelu. Relaxační centrum (vířivka a sauna) nezahálelo. Oblibě se těšil i kulečník a stolní tenis. Také stolní společenské hry se dostaly ke slovu. Vědomostní i karetní spojovaly žáky i učitele. Stranou nezůstalo ani společné zpívání při kytaře a harmonice - v Harrachově i v autobuse.

Výhodou byla i poloha našeho hotelu nedaleko od centra Harrachova. A tak si některé mlsné jazyky mohly odběhnout pro nějakou dobrůtku do blízké samoobsluhy.

Trochu nás vyděsil okrán "Egon", který vtrhl do Česka a přinesl silné sněžení a větrné počasí. Ale i s tím jsme se dokázali vyrovnat. Páteční běžkařský závod si užili nejen vítězové - Miloš a Adéla, ale asi všichni zúčastnění.

A pak už nás čekalo jen (nepopulární) balení, uklízení a příprava na cestu domů. Naštěstí pátek vyvrcholil tanečním večerem, kdy jsme mohli shlédnout schopnosti, které se kvintáni i prváci naučili v nedávných tanečních.

Sobotní cesta domů byla také malým dobrodružstvím, protože se znovu rozpadalo a cestáři v našem regionu všechno hned nestihli. Ale hned po poledni jsme zdárně dorazili. Na náš lyžařský kurz budeme určitě vzpomínat.

Dík patří také kolegům - Mgr. Kopřivové za lví podíl při přípravě a organizaci kurzu i Ing. Skalické a Mgr. Královi za jejich podíl na zdárném průběhu kurzu a za vytvoření příjemné atmosféry.

 

 

Jiří Foller, třídní učitel 5K a 1B.

rss