ZE ŽIVOTA ŠKOLY

Tercie v Bludišti

Dne 6. března 2023 se třída tercie vydala do Ostravy na natáčení vědomostně-sportovní soutěže s názvem Bludiště. Ze svého středu třída vybrala 4 zástupce, kteří se soutěže zúčastnili. Aby to bylo genderově vyvážené, šli 2 hoši (Tonda Maxa a Jáchym Pytlík) a 2 děvčata (Klára Merunková a Agáta Janáková).

Jelikož celá třída jela až do Ostravy, museli všichni vstávat velice brzy, okolo půl šesté hodiny ráno. Cesta byla dlouhá, téměř 4 hodiny. Do Ostravy přijeli přesně na natáčení, které trvalo také velmi dlouho. Soutěžící se ihned po příjezdu museli odebrat do šatny a převléknout se do soutěžního oblečení. Během soutěže se jim poměrně dařilo, celou dobu byli buďto v těsném závěsu za jejich soupeři, žáky z Píště od Opavy, nebo těsně před nimi.

Ale bohužel v úplném závěru jim vítězství uteklo. Během hádání předmětu podle indicií se soupeř přihlásil jen o malý okamžik dříve než naši terciáni a dokázal uhádnout předmět, což byla Rubikova kostka. Po domluvě se zbytkem třídy tým vybral Martina Kopeckého, aby skočil „Tygří skok“ a během toho chytil Zlatého Bludišťáka. To se mu naštěstí povedlo.

Druhý den šla třída nakupovat do Fóra Nová Karolína. Poté je čekala cesta domů, jenže vlak měl 75 minut zpoždění… Všichni si exkurzi velmi užili a přivezli domů trofej v podobě již zmíněného Zlatého Bludišťáka, který se stal maskotem třídy a můžete ho najít ve vestibulu školy. 

Matěj Gabko, tercie (3.T)

FOTOGALERIE

rss