ZE ŽIVOTA ŠKOLY

Studentské prezidentské volby 2017/18

Ve dnech 12. a 13. prosince probíhaly na středních školách a učilištích studentské volby prezidenta. Celkem se těchto voleb zúčastnilo 384 škol, z toho 171 gymnázií, 170 odborných škol a 43 odborných učilišť. Do těchto voleb se zapojila i naše škola, a tak si studenti mohli nanečisto vyzkoušet, jak opravdové prezidentské volby probíhají.

Od osmi do deseti hodin ráno mohli hlasy odevzdávat žáci SOŠ. Zde se voleb celkově zúčastnilo 132 žáků a největším favoritem se ukázal Miloš Zeman, který získal drtivou převahu hlasů nad ostatními kandidáty. Za ním po velkém odstupu následoval Michal Horáček a dále Jiří Drahoš. Se shodným počtem hlasů skončili následující kandidáti: Pavel Fischer, Petr Hannig a Jiří Hynek.

Po desáté hodině se volební komise přesunula do budovy gymnázia, kde žáci volili až do půl druhé. Voleb na gymnáziu se zúčastnilo 105 žáků a hlasy zde byly více vyrovnané. Nicméně, na prvním místě se umístil Jiří Drahoš. Za ním následoval Pavel Fischer, který měl stejný počet hlasů jako Marek Hilšer. O pouhopouhý jeden hlas za nimi se umístil Michal Horáček. Pětici uzavíral Miloš Zeman.

Organizovat volby se nám velice líbilo a na závěr můžeme jen doufat, že se ještě jednou setkáme při možném druhém kole těchto voleb.

Vaše volební komise


Studentské prezidentské volby

Gymnázium

Číslo

Kandidát

Počet hlasů

1

Jiří Drahoš

23

2

Pavel Fischer

16

3

Petr Hannig

4

4

Marek Hilšer

16

5

Michal Horáček

15

6

Jiří Hynek

1

7

Vratislav Kulhánek

3

8

Mirek Topolánek

2

9

Miloš Zeman

13

 

Střední odborná škola 

Číslo

Kandidát

Počet hlasů

1

Jiří Drahoš

11

2

Pavel Fischer

9

3

Petr Hannig

9

4

Marek Hilšer

3

5

Michal Horáček

20

6

Jiří Hynek

9

7

Vratislav Kulhánek

-

8

Mirek Topolánek

1

9

Miloš Zeman

55


 

rss