Archiv

Studenti VOŠ na Mezinárodním veletrhu fiktivních firem

Ve dnech 16. až 18. března 2016 se konal v prostorách Incheba Expo arény v Praze - Holešovicích veletrh fiktivních firem pořádaný studentskou společností Antre, s. r. o., při Obchodní akademii, Praha 10 Heroldovy sady 1.

Vzhledem k tomu, že tento veletrh je organizován jako mezinárodní, své firmy zde letos prezentovalo 130 účastníků nejen z České republiky, ale i z Finska, Rumunska, Rakouska, Itálie, Belgie a dalších zemí. Studenti zde získali cenné praktické zkušenosti s obchodováním, procvičili komunikaci v odborné angličtině, vyzkoušeli své dovednosti komunikativní, marketingové i užitečnost týmové spolupráce. Aktivita jednotlivých zaměstnanců fiktivních firem je nejlepším důkazem užitečnosti fiktivních firem pro rozvoj dovedností studentů a výchovu jejich podnikatelských činností.

Svou fiktivní firmu na veletrhu prezentovala i naše škola - Gymnázium, SOŠ a VOŠ Ledeč nad Sázavou. Studenti 2. ročníku VOŠ Ledeč nad Sázavou se v září 2015 rozhodli zrealizovat fiktivní firmu s názvem Enjoy this moment, s. r. o., která se zabývá půjčováním svatebních, společenských šatů a pánských obleků. V rámci celého školního roku tvořili katalog, reklamní materiály, vedli účetnictví, odváděli platby spojené s měsíčními odvody mezd a další činnosti související s fiktivní podnikatelskou činností. Nabyté poznatky předvedli na výše zmíněném 22. mezinárodním veletrhu fiktivních firem. Ve středu 16. března 2016 velice kreativně vystavěli svůj stánek, který byl laděn do růžovo-fialové barvy a byl tematicky vyzdoben srdíčky, která reprezentovala zejména půjčování svatebních šatů. Od středy odpoledne do pátečního dopoledne velmi aktivně komunikovali s ostatními fiktivními firmami jak v českém, tak i v anglickém jazyce, dále nabízeli své služby a také nakupovali od ostatních firem jejich výrobky a zboží.

Ráda bych tímto studentům 2. ročníku vyšší odborné školy poděkovala za vzornou reprezentaci naší školy, jejich ochotu a čas. Na veletrhu zúročili své teoretické znalosti a dovednosti, v praktickém prostředí obchodování s ostatními firmami si počínali profesionálně a věřím, že stejně dobře si povedou i v budoucnu ve firmách ne- fiktivních.

         Ing. Soňa Poupětová

rss