Archiv

Studenti poznali způsoby efektivního tréninku zvířat

Jak vycvičit svého psa, aby se naučil podávat packu? A jak ho naopak odnaučit štěkat v noci pod okny? Jak v ZOO odnaučit například neklidného hřebce útočit na návštěvníky? Tyto triky a spoustu další zásad efektivního tréninku zvířat představil v pátek 10. dubna  studentům nižšího gymnázia, kvinty a 1.B RNDr. František Šusta. Od 11.45 hodin se v multifunkčním sále ledečského gymnázia uskutečnila jeho přednáška na téma Moderní trénink zvířat.

František Šusta je nejen absolventem gymnázia v Ledči nad Sázavou, ale zároveň mezinárodně uznávaným trenérem zvířat, který je členem řady asociací zabývajících setréninkem a chováním zvířat.

Studenti se seznámili hravou a zábavnou formou se způsoby tréninku zvířat, založených na odměnách nebo eliminaci pro zvíře nepříjemných podnětů v jejich okolí. Poznali také, čeho se vyvrovat při tréninku zvířat a jakých chyb se často chovatelé dopouští. František Šusta je seznámil i s některými odbornými termíny, vážícími se k problematice tréninku zvířat. Nechyběla ani praktická ukázka z tréninku, v jejímž rámci se do kůže "divokého živočicha" vžil student primy David Palán. Odměnou za spolupráci mu byl klikr (clicker), který se při tréninku zvířat využívá k signalizaci, že zvíře udělalo něco správně. František Šusta v rámci své prezentace využil i značné množství videí, zachycující jeho praktické ukázky tréninku zvířat, ať již se jednalo o skunka, papouška nebo hřebce.

Při opouštění sálu si někteří ze studentů plánovali, jak ukázané triky vyzkouší doma například se svým psím kamarádem.

rss