ZE ŽIVOTA ŠKOLY

Strojírenský veletrh Brno a vítězství našich žáků v soutěži

Ve středu 9. října 2019 jsme se jako každoročně zúčastnili mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně. Do Brna odjelo autobusem 41 žáků strojírenských oborů střední odborné školy a autem 3 žáci, kteří byli přihlášeni do soutěže v programování.

Žáci se na veletrhu seznámili s nejmodernější technikou pro obrábění, s novými prvky konstruování a dalšími moderními technologiemi. Hlavním tématem letošního 61. strojírenského veletrhu byla digitalizace. Žáci se mohli seznámit s řešením zaměřeným na digitální budoucnost a se speciální expozicí Digitální továrna 2.0. Na stánku Siemensu se v české premiéře představil nový řídicí systém CNC stroje Sinumerik One. Největší 3D tiskárnu v Evropě si žáci prohlédli v expozici 3Dees Industries. Na veletrhu se představilo více jak 1 600 firem, z toho polovina ze zahraničí.

Do soutěže v programování, kterou pořádal Svaz strojírenské technologie Praha, byli předem přihlášeni tito žáci:

Michal Janák 4. ročník studijního oboru mechanik seřizovač – programování SIEMENS (Sinutrain for Sinumerik Operate verze 4.8 Ed. pro technologii soustružení).

Bartoloměj Pacal 4. ročník studijního oboru mechanik seřizovač – programování HEIDENHAIN (TNC 620/640 pro technologii frézování).

Jan Černý 3. ročník učebního strojní mechanik – programování FANUC (Fanuc 0i-TF s dialogem Manual Guide i pro technologii soustružení).

Naši žáci soutěžili v programování s žáky z odborných škol z Brna, Hradce Králové, Písku, Sezimova Ústí a Vsetína. V soutěži prokázali výborné znalosti a dovednosti v oblasti programování a přivezli z Brna dvě první místa a jedno čtvrté místo.

Výsledky soutěže:

1. místo v programování SIEMENS = Michal Janák

1. místo v programování HEIDENHAIN = Bartoloměj Pacal

4. místo v programování FANUC = Jan Černý

Děkujeme žákům za vzornou reprezentaci školy a výborné výsledky v soutěži.

Poděkování patří i učitelům programování za výbornou připravenost žáků v hodinách odborného výcviku.

Josef Vitiska
vedoucí učitel odborného výcviku a praxe

 

rss