ZE ŽIVOTA ŠKOLY

Stáže ERASMUS+ na Slovensku

Pracovní stáže žáků oboru Informační technologie, které probíhaly v Londýně, došly zdárně ke svému konci a žáci se vrátili zpět ke svým běžným školním úkolům.

O týden později vyrazila další skupina 12 žáků naší školy (tentokrát čistě chlapecká) na Slovensko, do Sniny. V této obci studenti oborů Strojírenství, Strojní mechanik, Nástrojař a Mechanik seřizovač vykonávali praxi ve strojírenských podnicích DEL CASTING, a. s. a RMR Slovensko, s. r. o.

Cesta nočním vlakem téměř až na hranice s Ukrajinou byla sice dlouhá a velice únavná, ale na celou skupinku včetně doprovázejícího pedagoga Vojtěcha Kváše čekalo příjemné ubytování v penzionu a také hezké počasí.

Žáci se zdokonalovali ve svých pracovních dovednostech naučených ve škole. Slovenskými mentory (osobami, které dohlíželi na zdárný průběh jejich praxí) byli chváleni. 

O víkendu chlapci vyrazili za památkami a také na pěší túru, která se na konec protáhla na úctyhodných 30 km. Počasí po celou dobu pobytu přálo a tak si naši žáci i s panem učitelem Kvášem užívali po celou dobu hezkého jara. Návrat sice byl opět náročný díky několikahodiné cestě vlakem, ale většina stážistů projevila přání se do této slovenské oblasti ještě někdy vrátit zpět. 

rss