ZE ŽIVOTA ŠKOLY

Srdíčkový den 23. 9. 2021

Ve středu 23. 9. 2021 se na gymnáziu V Ledči nad Sázavou opět uskutečnil podzimní Srdíčkový den, pořádaný tentokrát třídou Septima. Letošní podzimní Srdíčkové dny probíhaly v celé ČR v týdnu od 20. 9. – 24. 9. 2021. Tyto dny už dnes široká veřejnost dobře zná jako veřejnou sbírku na pomoc rodinám s vážně nemocnými dětmi.

Pořádají se vždycky na jaře, na podzim a v zimě. Snažíme se, aby se naše sbírkové předměty, které kolemjdoucím na ulicích nabízejí studenti středních škol a učilišť, lidem nejen líbily, ale byly také užitečné. Na sbírkových předmětech najdeme často právě usměvavé sluníčko v srdíčku, které je jednak symbolem pro štěstí, ale také samotným logem.

Výtěžek sbírek se používá z převážné části na nákup zdravotních pomůcek, invalidních vozíčků, zdravotních kočárků, úhradu ošetřovacího materiálu, ozdravných a rehabilitačních pobytů pro vážně nemocné děti, které jsou stabilně odkázány na domácí péči svých rodičů a současně na nákup dalšího potřebného vybavení pro dětská oddělení nemocnic, stacionáře a další zařízení pečující o nemocné a postižené děti. Výtěžek ze zimních sbírkových projektů každým rokem také putuje na podporu vzdělání.

Studenti Septimy po dvojicích den předem dostali potřebné sbírkové předměty k prodeji a vydali se do ulic nejen Ledče nad Sázavou.
Tentokrát se jednalo o známé magnetky zvířat, magnetické záložky ve tvaru srdce a poprvé také o kolíčky s magnetem. Většině dvojic se podařilo prodat všechny sbírkové předměty, některým se to podařilo opravdu ve velice krátkém čase…

Po odeslání předávacího protokolu na patřičná místa přišla obratem odpověď s poděkováním a také s konstatováním, jak jste všichni  úžasní“. A k tomu bych se chtěl připojit i já a všem tímto poděkovat za vzájemnou spolupráci. Doufejme, že vybraná částka peněz se  pravdu dostane na ta správná místa.

Milan Smejkal 

rss