Archiv

Sportovně turistický kurz na Lipně

Ve dnech 5. - 10. 6. 2016 se druhé a třetí ročníky Střední odborné školy zúčastnily sportovně turistického kurzu v Lipně nad Vltavou.

Studenti a studentky byli rozděleni na skupinu cyklistů a skupinu pěších. Obě skupiny využívaly hojné cyklostezky v okolí Lipna. Nejbližšími zastávkami byly obce Frymburk, Přední Výtoň, Vyšší Brod a cyklisté se podívali i na druhou stranu hranice, do Rakouska, a zdatní cyklisté objeli také z větší části vodní nádrž Lipno.

Ubytovaní jsme byli v apartmánech v chatě Lanovka, která se nachází, jak sám název vypovídá, přímo u lanovky vedoucí ke známé Stezce korunami stromů. Ze Stezky v korunách je nádherný výhled do širokého okolí a všichni jsme si ho náležitě vychutnali.

Celý kurz nám počasí přálo, sluníčko svítilo, až na úplný závěr jsme odpoledne zmokli, ale díky dobré náladě, kterou jsme měli s sebou, to nikomu nevadilo. J

Nutno podotknout, že domů se našim studentům ani moc nechtělo. Za učitelský sbor mohu říci, že naši studenti byli super a moc se nám to s nimi líbilo.

Mgr. Libuše Nádvorníková

rss