Archiv

Slavnost, dojetí, překvapení … nezapomenutelný ples


Jeden z vrcholů letošního školního roku nastal pro maturanty ledečského gymnázia v pátek 13.2.2015 - tehdy proběhl jejich maturitní ples v kulturním domě Ostrov v Havlíčkově Brodě.  Nejen toho večera bylo zřejmé, ale i nyní s odstupem je jasné, že ples se vydařil ke spokojenosti všech a nebyl snad nikdo, kdo by si večer příjemně neužil.

Na tom, aby vše proběhlo hladce a ke spokojenosti maturantů a jejich blízkých, mají největší zásluhu organizátoři, to znamená studenti septimy a 3.B, jejich rodiče a třídní učitelka Alena Výborná.  Studenti pod vedením Ivety Melicharové připravili dvě výborná předtančení - prvním (foxtrot) byl ples zahájen, druhé (jive) následovalo ve 22 hodin a v obou tanečníci okouzlili zajímavou choreografií i obtížnými figurami.

Největší pozornost se ovšem soustředila na maturanty a ti opravdu měli čím zaujmout. Skvěle a vtipně si obě třídy připravily nástupy, během nichž všichni přihlížející mohli obdivovat okouzlující garderoby děvčat a slušivé obleky chlapců. Pak přišla ta nejslavnostnější část plesu - šerpování. Chůze po červeném koberci, doprovázená sprškou drobných i větších mincí,  a samotnéšerpování třídními učitelkami bylo pro mnohé rodinné příslušníky tou nejdojemnější částí plesu a není divu, že leckdy ukápla i slzička. Následující proslov paní ředitelky Ivany Vitiskové a poděkování  v podání dvou studentek maturitního ročníku byly již provázeny úlevou, že šerpování proběhlo bez zaškobrtnutí a jiných nečekaných nepříjemností. V rozjařeném duchu pak proběhl přípitek, zpívání studentské hymny i uklízení mincí, které dopadly na parket během nástupu a  které jsou vítaným příspěvkem do rozpočtu maturantů.

Potom už sál patřil tanci - nejdříve sólu maturantů a jejich rodičů a následně se mohl přidat každý, komu hudba v podání kapely Melodie nedala spočinout v klidu.  Kdo hudbě odolal nebo byl již příliš unaven, mohl sledovat dění, zaplatit si lístek a těšit se na výhru v tombole nebo si zakoupit  Plesáčky a bavit se vtipnými charakteristikami studentů a nechtěnými přeřeky učitelů.  Tradiční maturitní ples se neobjede bez půlnočního překvapení a ani na tom letošním tato kratochvíle nescházela. Připravili ho sami maturanti, kteří pod vedením Terezy Barešové, studentky oktávy, secvičili vystoupení ve stylu hip hopu a neváhali na jeho počátku zapojit i své třídní učitelky - Irenu Sedláčkovou a Lenku Trtíkovou. Ovšem kromě tohoto "očekávaného" překvapení se na letošním plese gymnázia odehrálo i jedno naprosto neočekávané: oktaváni vzali doslova odpovědi své třídní Lenky Trtíkové v anketě do Plesáčku a jako mimořádný bod plesového programu jí připravili jízdu na slonovi.  Celá akce, která vynikala originalitou a vtipem, byla odměněna aplausem a jásotem nejen obecenstva, ale i zpočátku dosti zaskočené třídní učitelky.

Ples pokračoval v podobném zábavném a roztančeném duchu až do třetí hodiny ranní.  Vše bylo pečlivě dokumentováno nejen rodiči a blízkými maturantů, ale i profesionály, kteří pro maturanty vytvořili  DVD a koláže fotografií, při nichž si budou moci ještě po letech tento večer připomenout.

Ples byl skvělý a neopakovatelný! Dík patří všem, kteří plánovali, organizovali, finančně i jinak ples podpořili a obětovali svou energii a čas na přípravu. Maturantům pak přejeme, aby i z maturitní zkoušky měli podobně hezký pocit jako z maturitního plesu.

Autorky textu: Irena Sedláčková a Lenka Trtíková

rss