ZE ŽIVOTA ŠKOLY

Školní turnaj v Blokusu

Dne 3. 3. 2022 se na Gymnáziu, SOŠ a VOŠ uskutečnil už 9. ročník turnaje ve hře Blokus. Po dvou letech, kdy kvůli epidemii nemohl být turnaj zorganizován, zasedli ke hře žáci nižšího gymnázia.

Blokus je abstraktní desková hra pro 3 až 4 hráče, založená na pokládání hracích dílků na hrací plochu tak, aby se dílky stejné barvy dotýkaly pouze rohem. Tato stručná charakteristika ovšem nevystihuje, jak náročná je tato hra na prostorovou představivost, promyšlenou strategii a taktiku. Turnaj ukázal, jak si gymnazisté s těmito nároky poradili. Každá třída (prima -kvarta) vytvořila dvě družstva po čtyřech hráčích. Jednotliví účastníci pak hráli ve čtveřicích s dalšími, kteří nepatřili do jejich družstva. Po pěti kolech pak bylo možné určit nejen nejlepší jednotlivé hráče, ale i nejlepší tým.

Vítězem mezi jednotlivci se letos stal Jakub Kopřiva (2.S) a vzhledem ke stejnému počtu bodů se o druhé místo podělili Alexandra Žáčková (3.T) a Ondřej Zahálka (4.K). Vítězným týmem se stal tým kvarty ve složení Adam Bělina, František Jelínek, Adam Svoboda a Ondřej Zahálka. Blahopřejeme.

Lenka Trtíková


fotogalerie

rss