Archiv

Sběr víček pro postiženou Anežku

Mnoho škol i jiných zařízení se snaží pomáhat potřebným, a to nejen v době adventní a vánoční, ale pokud možno po celý rok. Ani naše škola nechce zůstat stranou. Proto se na několika místech školy objevily krabičky, do kterých sbíráme plastová víčka od lahví.

Finanční prostředky získané prodejem víček budou použity na uhrazení měsíční terapie vážně postižené čtyřleté Anežky Pánkové. Tato terapie stojí 68800,- Kč. Za 1 kg víček se získá 6 - 7 Kč. Sbírají se víčka označená čísly 2, 4, 5 a víčka od Jupíků po odstranění membrány. Takové množství je možné shromáždit spoluprací mnoha subjektů, mezi kterými jsme teď také my. Proto Vás prosíme, abyste po vypití nápoje víčka odhazovali do zmíněných krabiček, popřípadě donesli pí Dudákové či panu Follerovi (gymnázium) nebo pí Týčové (SOŠ). Můžete také donášet víčka nasbíraná doma. O průběhu akce a výsledku Vás budeme informovat.

O malé Anežce se dočtete více v příloze, v článku tedy alespoň základní informace:

Je to čtyřletá holčička, která má sestřičku - dvojče Julinku. Jako následek chorob, které prodělala brzy po narození, má Anežka těžkou psychomotorickou retardaci.  Pomáhají jí pobyty v lázních a hlavně rehabilitace, ke které jí chceme pomoci.


Náhledový obrázek: www.pixabay.cz
rss