ZE ŽIVOTA ŠKOLY

SÁZAVA - Vodácký výcvik gymnázia

Fotografie jsou ve  FOTOALBU


Ve dnech 5. a 6. 6. 2018 se třídy 6. S a 2. B zúčastnily vodáckého kurzu. Sjížděli jsme Sázavu pod vedením instruktorů a paní učitelky Kopřivové. Zavazadla nám přepravoval a bedlivě nás s fotoaparátem sledoval náš třídní učitel Foller.

Úterní slunečné ráno nás uvítalo na břehu řeky před Billou. Před naloděním jsme byli poučeni o základních pravidlech bezpečné plavby, oblékli jsme si vesty a nasoukali jsme se do vypůjčených lodí. Proud nás okamžitě začal unášet a my jsme metodou pokusu a omylu zkoumali, co se s tím dá dělat. Pod Šeptouchovem už bylo jasné, že to nebude problém. Řeka byla po většinu času klidná, když pak začaly proudy, loď se spíše řídila sama. Dorazili jsme až do Chřenovic. Oběd ve zdejší hospůdce byl senzační, ale dlouho jsme se nezdrželi a pokračovali dál. V podvečer jsme dojely do kempu Horka, kde jsme přenocovali ve stylových chatkách.

Příroda se probudila mnohem dříve, než my, přesto jsme už v devět hodin byli opět na vodě. Ve Zruči nás čekala zastávka na oběd, chutnal nám skvěle. Dál jsme se plavili v poklidném tempu a vytrvale se krmili třešněmi z vlastní zahrádky pana instruktora Stránského. Na soutoku se Želivkou se voda ochladila a po několika hodinách nás přivítal kácovský jez. Bylo to znamení, že naše cesta je u konce. Výluka na trati nám přichystala další zážitek, cestu autobusem. Už rozumíme termínu "hromadná doprava". Do Ledče jsme dorazili po osmé večer a v budově gymnázia si už nás očekávala naše zavazadla, která nám dopravil náš pan třídní učitel.

Za 6. S a 2. B    Eliška Pavlíková 

rss