ZE ŽIVOTA ŠKOLY

S Vysočinou do Evropy

I letos se zástupci z naší školy zúčastní soutěže S Vysočinou do Evropy. Letos probíhá již 9. ročník. Jedná se o vědomostní soutěž zaměřenou na geografii, historii, umění nebo významné osobnosti a události, které jsou spjaté s naším regionem.  V minulých ročnících jsme se dokázali prosadit. Lucie Hrochová před 4 lety byla až mezi nejlepšími deseti, loni nás ve finále reprezentovali Monika Ryšavá a Barbora Fantová (dnes v septimě).

Průběžná část probíhá prostřednictvím webových stránek www.ourregion.cz a zahrnuje pět kol. Úkolem soutěžících je správně a v co možná nejkratším čase odpovědět na otázky týkající se místopisu Kraje Vysočina. Při plnění tohoto úkolu využijí soutěžící svou dovednost práce s internetem a znalost anglického jazyka.

Přihlaste se do soutěže, a pokud budete patřit mezi třicítku nejúspěšnějších soutěžících, postoupíte do finále, které se koná 21. 3. 2018 v Jihlavě. Trojlístek nejlepších vyhraje dvoutýdenní kurz anglického jazyka ve Velké Británii, na který vítězové odcestují během letních prázdnin 2018. I všichni další finalisté obdrží hodnotné ceny.

Přihlašování studentů od 18.9. 14 hod. do 16.10. 14 hod. (přihlašovací údaje u Mgr. Kopřivové).

Bližší informace na  www.ouregion.cz;.

Základní pravidla soutěže:

·        5 kol od října do ledna vždy od 14 hod (přesná data viz. harmonogram)

·        ze 4 odpovědí 1 správně, 2 otázky v angličtině, boduje se také rychlost odpovědí

·        do finále (21.3.2018) postoupí 30 nejlepších

 

Zájemci, hlaste se u Mgr. Kopřivové a Ing. Follera.

rss