Archiv

První pomoc do škol

Jak celou akci viděli terciáni, konkrétně Michaela Pechová a Klára Vavřičková?

"Ve středu 24. 5. 2017 nás navštívila paní z Červeného kříže. Říkala nám všechny důležité věci ohledně první pomoci. S paní jsme strávili pět velice naučných hodin. Jako první nám říkala všechna důležitá telefonní čísla, jako třeba 155, 150 atd... Poté vysvětlovala, co bychom měli říkat, když budeme volat 155.

Druhou hodinu jsme se věnovali ošetřování ran. Zaměřili jsme se hlavně na krvácení, zlomeniny a nakonec i bezvědomí. Paní s sebou přinesla tzv. Andulu. To je figurína, na které si každý vyzkoušel masáž srdce.

Úplně nakonec paní namaskovala čtyřem lidem zranění a ostatní je museli ošetřit a vyléčit. Objevovala se zranění jako popálenina, zlomenina, řezná rána na žilách a bezvědomí. Všechny naše spolužáky se podařilo vyléčit a nikdo nezemřel."


A co dodává Tereza Poláková ze stejné třídy?

"Ve středu 31. 5. 2017 nás přišla navštívit Záchranná služba z Ledče nad Sázavou. Strávili tu s námi první tři hodiny a připravili pro nás velmi poučný program. Začali se základními věcmi, jako jsou tísňová čísla, důvody, kdy na ně volat a kdy je to naopak zbytečné. Měli jsme možnost prohlédnout si a důkladně prozkoumat přístroj defibrilátor. Naučili nás, jak se chovat při otravě oxidem uhelnatým a mnoho dalšího. Druhou hodinu jsme se věnovali resuscitaci, kterou jsme sice znali z minulého kurzu, ale dověděli jsme se i nové informace a ve dvojicích jsme si vyzkoušeli masáž srdce i dýchání z úst do úst na cvičební "andule". I přes to, že se některým moc nechtělo, nakonec jsme si záchranu života vyzkoušeli všichni.

Na závěr jsme se šli podívat na sanitu, kde nám ukázali veškeré vybavení, které je potřebné k záchraně lidských životů. Mohli jsme si prohlédnout auto i zevnitř, což nás všechny velmi nadchlo.

Prezentace i prohlídka auta byly velmi zajímavě a všichni si z nich odnášíme spousty nových užitečných informací."


VÍCE FOTEK

rss