ZE ŽIVOTA ŠKOLY

Projektový den v Hulicích

Zatímco maturanti se museli předposlední květnové pondělí soustředit na své didaktické testy, primáni na tom byli asi o poznání lépe. Vyrazili na projektový den do Hulic, kde navštívili Vodní dům a Včelí svět. Počasí bylo slibné, konečně jeden den bez deště. 29 primánů doplněných dvěma šikovnými sekundány bylo rozděleno do dvou skupin.

Uvnitř si vyslechli krátkou přednášku o vodních živočiších. Pak si mohli prohlédnout a nakrmit (překvapivě) netopýra a malé vodní korýše. Venkovní skupina vypracovávala pracovní listy na téma přírody na Želivce – rostliny, ryby i něco málo o horninách. A samozřejmě, nemohli vynechat různé mlýnky, kanály, šneky a jiné vynálezy. Někteří sice byli po chvilce jako vodníci, ale sluníčko i převléknutí jim pomohly.

Také ve Včelím světě byli primáni zaujati tématem, krátký výklad s kvizem, ale i výroba svíček stály za to. Jen jedné včeličce se náš pohyb v zahradě moc nelíbil, a tak jednoho z nás bodla do ucha. To nám však náladu zkazit nemohlo, protože po tak dlouhé době distanční výuky jsme si užili společně příjemně strávený den.

Jiří Foller, třídní učitel primy.

FOTOGALERIE

rss