ZE ŽIVOTA ŠKOLY

Prima a sekunda na Prezentiádě

Naše škola se tradičně účastní soutěže Prezentiáda, ani letos tomu nebylo jinak. Do kategorie ZŠ se přihlásily čtyři týmy, SŠ kategorii jsme tentokrát neobsadili.
Po školním kole postupovaly všechny čtyři týmy do nominačního kola a z něj pak do krajského kola, které se konalo ve čtvrtek 23. března ve Žďáře nad Sázavou.
Letošními tématy bylo: 1+1 a Bylo, nebylo. Tým sekundánek, loňských státních finalistek, složený z Natky, Nely a Marušky si jako jediný z naší školy vybral téma Bylo, nebylo. V této prezentaci se zaměřily dívky na to, zda byl či nebyl minulý život, a zda náhodou nežijeme v paralelních světech či jestli existují paranormální jevy.
Druhým dívčím týmem se stal tým BVB složený taktéž z dívek ze sekundy a to Barči, Verči a Beáty. Toto dívčí trio vytvořilo krásný animovaný příběh mladé dvojice, která se snaží zajistit si vlastní bydlení.
Sekunda letos byla hojně zastoupená, třetím týmem se stal tým Vojta a Matěj. Kluci pojali téma 1+1 jako pár, ve své prezentaci se zamýšleli nad páry partnerskými, kamarádskými, ale také zvířecími. Ve finále sami porotu trápili otázkami, jaký mají názor na výchovu dětí stejnopohlavními páry, či zda je pro ně důležitý institut manželství jako takový.
Čtvrtým týmem z naší školy se stali nováčci z primy – Adam Bouma a Honza Hrubý. Ti si také zvolili téma 1+1, ale pojali ho čistě matematicky. Ve své prezentaci posluchače seznamovali se zajímavostmi ze světa matematiky. Věděli jste například, že před sto lety se znalosti matematiky vešly do 80 knih, ale dneska jich nestačí 100 tisíc? Ve Žďáře předvedli výborný výkon, byli přirození, vtipní, rychle reagovali na otázky a uměli zaujmout nejen porotu, ale i ostatní soutěžící z jiných škol, kteří jim pak přáli jejich zasloužené a jednoznačné vítězství. Kluci tak předběhli i týmy složené z žáků devátých tříd, což je jistě obdivuhodný výkon. Honza s Adamem pojedou za tři týdny na celostátní grandfinále do Prahy, držte jim tedy palce, aby se jim podařilo zaujmout porotu stejně jako ve Žďáře.
Naše další týmy skončily na krásném čtvrtém, šestém a sedmém místě z jedenácti zúčastněných.
Všem zúčastněným děkujeme za jejich práci navíc, kterou strávili přípravou na tuto soutěž, a za výbornou reprezentaci školy.


rss