Archiv

Prezentiáda - krajské kolo

Předminulý týden proběhlo školní kolo Prezentiády (více informací se dočtete zde). Práce všech čtyř týmu jsme zaslali do nominačního kola, kde porotci na základě samostatných prezentací na téma Nejdůležitější věc na světě měli rozhodnout o postupujících do krajského kola.

Práce našich žáků byly úspěšné a tak se osm našich studentů 10. dubna 2017 vydalo obhájit své názory do Havlíčkova Brodu, kde na půdě Střední průmyslové školy stavební akademika Stanislava Bechyně  probíhalo krajské kolo.

Nervozita žáků byla velká a navíc byla podpořena zjištěním, že ostatní konkurenti z jiných škol jsou z osmých a devátých tříd ZŠ nebo odpovídajících ročníků víceletých gymnázií. My jsme také měli zástupce z řad terciánů, ale mezi našimi želízky v ohni byli i tři sekundáni a jeden primán.

Po představení pravidel byl vylosován první tým, který měl 10 minut na to, aby přesvědčil šestičlennou porotu, že jejich práce je tou nejlepší. Následovaly v rychlém sledu další týmy a mezi nimi i naši Tutyové, Prasata, TeleVize a tým Lukťák. Všichni žáci si zaslouží velkou pochvalu, protože už samotné zlepšení od školního týmu bylo velmi znatelné u všech soutěžících.

Po zhruba 2,5 hodinách nastalo čekání na výsledky. Tým TeleVize si mezitím vyzkoušel i rozhovor pro média, kdy děvčata byla oslovena paní novinářkou z Havlíčkobrodského deníku, aby jí sdělila své dojmy a zkušenosti ze soutěže.

Porota se rozhodla, že vyhlásí pouze tři první místa. Ostatní týmy měly prostor pro seznámení se svými výsledky (především pro seznámení se se svými drobnými nedostatky, které nevedly k úspěchu) na diskuzi s jednotlivými členy poroty.

Naše týmy si vedly velmi dobře a všichni se dočkali pochvaly od porotců nejen za samotné zpracování a pojetí tématu, ale také například za vhodné oblečení. Největší odměnou ale bylo první místo týmu TeleVize Terezy Polákové a Veroniky Veselé z tercie. Oběma děvčatům tak můžeme pogratulovat a pevně držet palce na celostátním Grandfinále, které se bude konat na konci dubna v Brně.

rss