ZE ŽIVOTA ŠKOLY

Prezentiáda 2020

Současná situace změnila život z velké části nás všech. Pro žáky přišla především změna v tom, že místo ranního zasednutí do lavic, zasedají doma před svůj počítač nebo telefon a plní své školní povinnosti ve svých domovech. Většina přistoupila k plnění úkolů velmi dobře a některým je samozřejmě líto, že se nemohou věnovat i dalším aktivitám se školu souvisejícími, jako jsou například různé soutěže a olympiády.

Ne všechny soutěže ale byly pro letošní školní rok definitivně zrušeny. Například Prezentiáda, kde několik let po sobě dosahujeme dobrých výsledků v podobě postupu do česko-slovenského grandfinále, se rozhodla provést svá krajská kola on-line. Změnila také svá pravidla. Pro letošní rok se o postup do grandfinále nebojovalo pouze v rámci kraje, ale postoupili jen ti nejlepší z celé České a Slovenské republiky. 

2. dubna bojovaly o postup týmy z kategorie ZŠ. Za naší školu se připravily týmy dva. Tým Anami složený z žáků sekundy (Michal Dvořák, Aneta Šeremeta a Natálie Tvrdíková) si vybral téma Škola nebo život. Rozhodli se podívat na to, jak to vypadá se vzděláním a získáváním životních zkušeností u nás v Evropě a v Africe. Toto zajímavé porovnání jim sice postup do finále nezajistilo, ale i tak se jejich premiéra v této soutěži povedla a já věřím, že příští rok se opět zúčastní.

Tým FBI byl složený z děvčat tercie (Adéla Janáková a Natálie Uhrová). Tyto dívky měly zkušenosti již z předchozích let, kdy loni se staly i účastnicemi grandfinále. Proto je možná ani tolik nezaskočily technické problémy, se kterými se musely vyrovnat těsně před samotnou obhajobou jejich prezentace na téma Vocaď Pocaď. A výsledek se dostavil, i tentokrát se děvčata probojovala do grandfinále.

V kategorii SŠ pro kraj Vysočina byly připraveny se poprat o svůj postup děvčata ze sexty 6. dubna. Tým Triola (Tereza Poláková, Marie Svobodová a Veronika Veselá), které také mají své zkušenosti z grandfinále, si vybral téma Jak si (ne)podělat život. Zajisté zaujaly nejen svými nápady, ale také fotografiemi, které doplnily drobnými malůvkami a tak si také zasloužily postup do grandfinále.

Vyvrcholení celé soutěže - Grandfinále, které se tradičně koná na Fakultě ekonomicko-správní Masarykovy univerzity v Brně, se z konce dubna přesouvá až na září. Doufejme, že situace na celé Zemi bude taková, že se bude moci tato prestižní soutěž konat v reálu a ne jen přes obrazovky počítačů, i když i tato forma byla pro všechny zúčastněné velmi přínosná. Držme tedy našim želízkům v ohni palce, ať jsou v Brně na podzim také tak úspěšná.
rss