ZE ŽIVOTA ŠKOLY

Prezentace naší školy na ledečském náměstí

Po roce jsme se ve středu 5. října 2022 opět setkali s ledečskou veřejností na prezentaci naší střední školy „Zažijte naši školu“. Akce probíhala na ledečském náměstí před gymnáziem. Přestěhovali jsme ze školy lavice, pracovní stoly, počítače a odborné přístroje, abychom veřejnosti přiblížili autentické a na vysoké úrovni vybavené prostředí naší školy.

Prezentovali jsme zajímavosti z výuky na gymnáziu a střední odborné škole, jaké technologie se učí a co se vyrábí ve školních dílnách. Velký úspěch měli roboti Lego NXT, které sestavují, programují a ovládají žáci naší školy přes počítač. Z biologie byly aktivity zaměřeny tentokrát na poznávání hub a rostlin, každý se mohl podívat, jaká překvapení skýtá pohled do mikroskopu, zároveň jste si mohli procvičit hravou formou znalosti chemie.

Návštěvníci si mohli vlastnoručně vyrobit krabičku a praktický závěsný háček z kovu a také si odnést další dárky v podobě vygravírovaných dřevěných ozdob s motivy podzimu a Vánoc, které si sami vybarvili. Toto nabízí náš unikátní gravírovací (vypalovací) přístroj PLOTTER. Zaujaly i originální placky s logem naší školy nebo vlastnoručně namalovaným obrázkem. Pro nejmenší jsme připravili vymalování obrázků se strojírenskou tématikou, skládání puzzle a stavebnici ROTO.

Malí i velcí se zastavili v jazykovém koutku, kde se zapojili do anglických aktivit a her, sestavovali slova a hádali známé osobnosti. Velmi se také povedla tabule se zašifrovanými názvy literárních děl, kde si čtenáři vyzkoušeli svůj um. Všem to šlo na jedničku! A to jak návštěvníkům, tak i kolegům a žákům naší školy, kteří tento zábavný den připravili.

Všem patří velké poděkování a budeme se těšit na nové studenty, protože naše škola má co nabídnout.

Vedení školy

rss