ZE ŽIVOTA ŠKOLY

Preventivní program Nehodou to začíná

Ve středu 28. dubna se velká část našich žáků zúčastnila preventivního programu Nehodou to začíná. Interaktivní pořad, který byl živě vysílán na youtube zorganizovala společnost Dekra. Ta na naší škole svůj program zabývající se dopravní bezpečností uspořádala již před několika lety, kdy byl velmi kladně hodnocen žáky i dozorujícími pedagogy.

Devadesátiminutový přenos měl seznámit žáky kvarty, kvinty, sexty, septimy, 1.B, 1.SM, 1.OK, 2.SM, 2.I, 2.MS, 3.I a 3.MS s předcházením dopravním nehodám. Milý moderátor společně s dopravním psychologem, záchranářem, učitelem v autoškole a dopravním expertem upozornili čerstvé či budoucí řidiče na nebezpečí drog, a to i těch zcela legálních, v souvislosti s dopravou, dále na nepozornost při řízení a další aspekty, které mohou (a také často zaviňují) dopravní nehody.

Součástí tohoto edukačního projektu bylo také několik videí, které ukazovaly simulace dopravních nehod, crashtesty či způsob, jak se chovat, přijedeme-li k dopravní nehodě jako první. Velmi příjemným zpestřením byla možnost zasahovat do přednášky pomocí dotazů a hlasováním.

Žáci byli s tímto programem velmi spokojeni, podle našeho zpětnovazebního dotazníků se všem žákům líbil a 97 % z nich ho považovalo za užitečný. Zde je hodnocení některých z nich:

"Líbilo se mi, že to bylo zajímavé a hezky propracované. I komunikace pomocí aplikace byla super a nebyla to žádná nudná uspávací přednáška, ale dokázali si udržet moji pozornost."

"Zaujaly mě videa, kde ukazovali auta při nárazu. Sice jsem z toho měla špatný a sklíčený pocit, ale bylo to zajímavé. Celý program mě bavil a poslouchala jsem ho až do konce."

"Zaujaly mě videa, kde ukazovali auta při nárazu. Sice jsem z toho měla špatný a sklíčený pocit, ale bylo to zajímavé. Celý program mě bavil a poslouchala jsem ho až do konce."

"Celé to bylo velice zajímavé. Jsem rád, že něco takového existuje."

"Byl to snad první program, který se mi líbil a také se u něj zasmála. Líbilo se mi zpracování celého projektu, interakce s diváky, vše bylo dobře slyšet a vidět, ale zároveň jsem se dozvěděla mnoho užitečných věcí pro každodenní život, takže za to jsem opravdu ráda. Dále si mi také líbilo, že v programu účinkovali odborníci, takže všechny informace jsou z první ruky. Shrnutí: naučné, skvěle zpracované a promyšlené."


 

rss