ZE ŽIVOTA ŠKOLY

Přednáška výrobního podniku CWS s. r. o. na naší škole

V rámci udržitelnosti projektu "Přírodní a technické obory - výzva pro budoucnost KA5" byla uspořádána dne 12. dubna 2018 přednáška na téma "Výrobní program a nové technologie ve strojírenství ve výrobním podniku CWS s. r. o. Ledeč nad Sázavou". Přednášejícími byli Vladimír Martinec - výrobní ředitel a Ing. Kristýna Klikarová - průmyslový inženýr.

Přednášky se zúčastnili žáci 3. maturitních ročníků oboru Strojírenství a Mechanik seřizovač a žáci 3. ročníků učebních oborů Strojní mechanik a Nástrojař.

Podnik působí v oblasti dodávek plastových výrobků, především z PE a PVC pro energetiku, telekomunikace, výstavbu železničních koridorů a výstavbu jiných inženýrských sítí. Jedná se o výrobky sloužící k ochraně kabelů uložených především v zemi (kabelové žlaby, ochranné trubky, kabelové krycí desky atd.).

Všichni žáci tuto přednášku hodnotili velmi kladně, líbila se jim připravená prezentace, výklad a nabídky, ale také ukázky plastů a dalších zajímavých komponentů. Pan Martinec a Ing. Klikarová podrobně vysvětlili žákům naší školy, čím se firma zabývá, dále jim nabídli zajímavé pracovní nabídky, které mohou využít při hledání svého prvního zaměstnání.

Tímto bych chtěla poděkovat panu Martinovi a Ing. Klikarové nejen za odbornou a zajímavou přednášku, ale také za čas, který věnovali našim žákům.

Ing. Soňa Poupětová

rss