ZE ŽIVOTA ŠKOLY

Přednáška výrobního podniku BOKI Industries a. s. na naší škole

V rámci spolupráce naší školy s regionálními firmami byla uspořádána dne 29. listopadu 2021 přednáška na téma "Výrobní program a nové technologie ve strojírenství ve výrobním podniku BOKI Industries, a. s. Zruč nad Sázavou". Přednášejícími byli Daniel Hrbek – výrobní ředitel firmy a Mgr. Hana Vodičková – HR interim.

Přednášky se zúčastnili žáci 3. a 4. maturitních ročníků oboru Mechanik seřizovač a žáci 3. ročníku učebního oboru Strojní mechanik. Podnik se zaměřuje především na výrobu plechových dílců včetně finální povrchové úpravy a výrobu, montáž i vývoj podlahových, nadpodlažních a stěnových konvektorů a designových radiátorů. Mezi obchodní partnery této firmy patří významné společnosti z různých oborů, jako je strojírenství, výroba kolejových vozidel, vytápění a klimatizace, elektroprůmysl, zdravotnictví a další. Cílem společnosti je být profesionální, dynamickou a odpovědnou firmou na vysoké odborné, technické a organizační úrovni, se schopností průběžně se rozvíjet a reagovat na požadavky partnerů. BOKI Industries a. s. garantuje osobní přístup, zejména aktivní pomoc při inovacích a optimalizaci řešení. Soustavně investuje do dalšího technologického i personálního rozvoje, aby se mohli vždy řadit ke špičce v oboru.

Všichni žáci tuto přednášku hodnotili velmi kladně, líbila se jim připravená prezentace, výklad a nabídky, ale zejména praktické ukázky z výroby. Pan Hrbek podrobně vysvětlil žákům naší školy, čím se firma zabývá, dále jim nabídl zajímavé pracovní nabídky, které mohou využít při hledání svého prvního zaměstnání.

Tímto bych chtěla poděkovat oběma zástupcům společnosti BOKI Industries a.s. nejen za odbornou a zajímavou přednášku, ale také za čas, který věnovali našim žákům.

Soňa Poupětová

rss