ZE ŽIVOTA ŠKOLY

Přednáška výrobního podniku Bohemia Machine s. r. o. na naší škole

V rámci spolupráce naší školy s regionálními firmami byla uspořádána dne 12. února 2019 přednáška na téma "Výrobní program a nové technologie ve strojírenství ve výrobním podniku Bohemia Machine s. r. o. Světlá nad Sázavou". Přednášejícím byl pan Miloslav Moravec – zástupce výše zmíněné firmy.

Přednášky se zúčastnili žáci 2. a 3. maturitních ročníků oboru Strojírenství a Mechanik seřizovač a žáci 2. ročníků učebních oborů Strojní mechanik a Nástrojař.

Podnik se zaměřujeme především na kompletní linky pro úpravu, skladování, dopravu a míchání sypkých materiálů v různých technologických provozech. V oblasti výroby skla je to zejména výroba sklářského kmene a linek střepového hospodářství. Velkým firemních úspěchem na trhu zpracování stavebních hmot, jsou především technologické linky na výrobu suchých maltových směsí. Firma se rovněž zabývá přesným rovinným broušením skla.

Všichni žáci tuto přednášku hodnotili velmi kladně, líbila se jim připravená prezentace, výklad a nabídky, ale zejména praktické ukázky z výroby. Pan Moravec podrobně vysvětlil žákům naší školy, čím se firma zabývá, dále jim nabídl zajímavé pracovní nabídky, které mohou využít při hledání svého prvního zaměstnání.

Tímto bych chtěla poděkovat panu Moravcovi nejen za odbornou a zajímavou přednášku, ale také za čas, který věnoval našim žákům.

Soňa Poupětová

rss