ZE ŽIVOTA ŠKOLY

Poslední zvonění - 8.O A 4.B

Poslední zvonění 8.O a 4.B

V pátek 27. 4. 2018 šla naše třída naposledy do školy. Nejen pro vysvědčení, ale také proto, aby se řádně rozloučila s ostatními studenty gymnázia. Jak je už u maturantů zvykem, i my jsme se sešli okolo sedmé hodiny ranní na náměstí, abychom všem dali na vědomí, že se maturita blíží a naše středoškolská léta jsou u konce.

Tato (na první pohled veselá) událost může být ve skutečnosti poněkud smutná. Odcházíme. A je to pro nás těžké a ani si nedovedeme představit, co musíte prožívat vy. Na škole jsme totiž tento školní rok byli ti nej (čtěte NEJSTARŠÍ). Mladší studenti se tak na nás mohli spolehnout a kdykoli mohli přijít pro radu, pomoc, pohlazení. (Nepřišli.)

Při příležitosti posledního zvonění jsme tradičně předali funkci "těch nej" - tzv. mazáků třídě 7.S a 3.B. Byli pasováni přesně tak, jak se sluší a patří a my velice oceňujeme jich statečnost při celém tomto procesu. Ať jste přinejmenším tak dobří mazáci, jací jsme byli my!

A protože nás teď čeká maturita, prosíme vás, držte nám palce, ať můžeme poklidně - i když se slzami v očích a dírou v srdci - odejít a začít další etapu našeho života. My vám na oplátku přejeme, ať zažijete na gymplu alespoň tak krásný roky, jako jsme zažili my. Nezapomeňte, strašně rychle to uteče! Přesně, jak nám náš pan třídní učitel Smejkal v primě řekl "Už za osm let budete maturovat" - v tu dobu nám to přišlo směšné, ale od toho dne uběhla chvilka a už nám naposledy odzvonilo….

Gymple, budeš nám chybět. A třído? Chybíš mi už teď!

 Za oktavány a čtvrťáky TEREZA BRABCOVÁ

rss