ZE ŽIVOTA ŠKOLY

Poslední zvonění

Osm let v životě člověka – málo nebo hodně? Pro maturanty na ledečském gymnáziu to představuje skoro polovinu jejich dosavadního života. Změna není ale jen v počtu let. Proměnili se i samotní studenti. Z malých, vykulených primánů se stali elegantní mladí pánové a okouzlující slečny.

Určitě budou mít na co vzpomínat – léta prožitá v lavicích, výlety a další akce nebo také na smutné přerušení návštěv školy, způsobené covidem. Naštěstí studium znovu nabralo správné obrátky a studenti si mohli užít jak stužkováku, tak i maturitního plesu v nezkrácené verzi.

Jedním z milníků v životě gymnazisty je i poslední den řádné školní docházky – poslední zvonění. To proběhlo na gymnáziu a v jeho nejbližším okolí v pátek 29. dubna. Mohli jsme potkávat zástupce nejrůznějších povolání i všelijaké kreatury. Na nějakou dobu bylo všechno vzhůru nohama. Pak už si oktaváni odnesli závěrečné ročníkové vysvědčení, vyklidili skříňky a odevzdali všechno, co měli.

Teď už je čekají maturitní didaktické testy, které probíhají právě v těchto dnech. V polovině května potom prokáží to, co se naučili, u ústních maturit. A potom přijde „vstup do života“, onen náročný přechod do jejich budoucího studia. Ke všem těmto důležitým krokům jim přejeme pevné nervy a hodně zdraví i štěstí!

FOTOGALERIE

rss