ZE ŽIVOTA ŠKOLY

Pochod krajem pověstí Eduarda Doubka

Na pana Eduarda Doubka vzpomíná mnoho z nás lidí středního či staršího věku jako na člověka renesančního. Měl zájem o mnoho oborů a také byl v mnoha odborníkem. Jeho velkými koníčky byly regionální historie a turistika. A právě tyto dvě věci spojili organizátoři (hlavně organizátorky) z řad současných učitelů gymnázia. Na 28. prosinec 2019 připravili 2. ročník Pochodu krajem pověstí Eduarda Doubka. Tyto pověsti vyšly v minulých letech hned ve dvou knihách a oba svazky byly beznadějně rozebrány.

Účastníci pochodu se z několika pověstmi setkali na jednotlivých stanovištích. Mohli si vybrat ze dvou tras – 11, nebo 16 kilometrů. Trasa vedla nádherným okolím našeho města. Šla nahoru – dolů, lesem, mezi poli, kolem rybníků a luk, přetnula Sázavu a dovedla nás k Chřenovickému hradu. Cestou jsme mohli potkávat známé i neznámé a počasí nám také přálo. Nebylo sice tak krásně jako loni, ale všem se pochodovalo pěkně. Dokonce i dvěma maminkám s miminky v kočárcích.

A jak to celé bylo vlastně zorganizováno? Registrace probíhala ve vestibulu gymnázia od 8 do 10 hodin. Všichni účastníci dostali mapu a list se soutěžními úkoly. Cestou si po splnění úkolů natiskli razítka a luštili křížovku, která obsahovala úkoly právě ze zmiňovaných pověstí. Po trati byla připravena vedle soutěžních stanovišť i stanoviště občerstvovací, která se také setkala s velkým zájmem.

První turisté, kteří úspěšně absolvovali trasu, se objevili v cíli na gymnáziu kolem poledne. Ti další se trousili postupně během celého odpoledne. Na všechny úspěšné turisty čekal pamětní list a placka. A kolik placek a pamětních listů našlo své majitele? Oproti loňským více než dvěma stům se letošní počet úspěšných turistů přiblížil třem stovkám!

Takto si mnozí z nás zpestřili a zpříjemnili vánoční čas, udělali něco užitečného pro své zdraví a poznali nádherný kout naší vlasti. Těšíme se na shledanou na příštím ročníku Pochodu krajem pověstí E.D.


FOTOGALERIE

rss