ZE ŽIVOTA ŠKOLY

Oktaván Ondra Sklenička a League Of Legends

Hraní počítačových her patří k oblíbeným zábavám mnoha mladých lidí. Někteří dokonce tuto aktivitu povýšili z časově náročné kratochvíle na profesionální úroveň. Mezi takové profesionální hráče počítačových her patří i student oktávy našeho gymnázia Ondřej Sklenička, který už od sekundy měl hry jako zábavu, ale od letošního února se této disciplíně věnuje profesionálně.

Jeho doménou je počítačová hra League Of Legends -  strategická hra, v níž se utkávají dva týmy po pěti hráčích s cílem zničit základnu druhého týmu. Ondřej je členem týmu eSuba, který 26.8. 2018 zvítězil v československé lize Hitpoint Masters#10  a postoupil na evropský turnaj European Masters Summer 2008.

Před samotným turnajem probíhala dvoutýdenní intenzivní příprava v týmové vile The Nest.  Ve dnech 17. - 19. září pak tým eSuba ve své skupině porovnal síly s vítězi ostatních evropských lig: polské, italské a s vicemistrem ligy severských zemí.  V turnaji, ve kterém se hrálo o 150 000€, bohužel Ondrův tým na ostatní ve skupině nestačil, a tak pro něj soutěž velmi brzy skončila bez jediné výhry. Přesto si ale z turnaje odnesli 2 500€ a cenné zkušenosti.

Blahopřejeme Ondrovi i jeho týmu k účasti na tak významném turnaji a přejeme mnoho dalších úspěchů.

rss