ZE ŽIVOTA ŠKOLY

Okresní přebor v šachu

Jako každý rok, i letos se naše škola zúčastnila okresního přeboru družstev v šachu. Soutěž se konala v pátek 26. ledna v prostorech AZ Centra v Havlíčkově Brodě. Soutěžilo se ve třech kategoriích – 1. stupeň ZŠ, 2.stupeň ZŠ s odpovídajícími ročníky víceletých gymnázií a kategorie středních škol.
Obsadili jsme pouze nejstarší kategorii, protože tým z nižšího gymnázia se nepodařilo vytvořit. Už předem jsme věděli , že vstupujeme do nerovného boje, protože v řadách gymnázií z Havl. Brodu i Chotěboře jsou šachisté na výkonnostní úrovni, zatímco naši hrají jen pro zábavu. Do karet nám nehrál ani termín turnaje, protože druhá polovina ledna, kdy studenti uzavírají pololetí, nebyla právě dobrou dobou pro trénování.
Přesto se čtyři naši borci neztratili. Jak Honza Sýkora, Jonáš Ouřada, Vašek Maxa, tak i Zdeňka Dufková své soupeře pořádně potrápili. Nakonec zvítězila Chotěboř před Havl. Brodem. My jsme se prali o každý bodík s brodskými školami – „stavebkou“ a „obchodkou“. 4. místo je zasloužené, i když nám medaile unikla jenom o půl bodu.

Jiří Foller


Fotogalerie - naši účastníci

Fotogalerie - celý turnaj 


rss