ZE ŽIVOTA ŠKOLY

Okresní přebor družstev v šachu

Dne 10. února 2023 se v AZ centru Havlíčkův Brod konal okresní přebor družstev škol v šachu. Soutěž probíhala ve třech kategoriích, a to kategorie I. 1.-5. třídy, kategorie II. 6.-9. třídy, kategorie III. střední školy. V první kategorii se hrálo tempem 2 x 12 min. + 5s/tah na partii, systém každý s každým. Ve druhé kategorii se hrálo tempem 2 x 12 min. + 5s/tah na partii, švýcarským systémem na sedm kol. Ve třetí kategorii se hrálo tempem 2 x 15 min. + 5s/tah na partii, systém každý s každým. V první kategorii startovalo 7 družstev z okresu Havlíčkův Brod, ve druhé kategorii startovalo 14 družstev a ve třetí kategorii startovalo 5 družstev. První tři družstva obdržela poháry, každá škola diplom a každý účastník upomínkový předmět na akci.

Poděkování patří AZ centru za zajištění hracích místností a odpočinkových místností. Dále děkujeme všem účastníkům a doprovodům za účast na turnaji. Renáta Brožová (převzato)

A co dodat k naší účasti?

Přeborem školy, konaným v lednu, jsme rozhodli o dvou týmech z každé kategorie (nižší a vyšší gymnázium). Všichni naši účastníci se v Havl. Brodě velmi snažili. Některým se dařilo více, jiným třeba tolik ne. Není ale lehké hrát proti výkonnostním šachistům, z nichž mnozí jsou už držiteli poměrně vysokého hodnocení ELO. Ale Ledečáci se neztratili, bojovali a měli radost z každého získaného bodu. Věříme, že v příštích letech budeme moci pomýšlet na ještě lepší umístění.  Jiří Foller

Výsledky kategorie II.:
1  Gy Havlíčkův Brod A
2  ZŠ Chotěboř, Smetanova 
3  ZŠ, ZUŠ a MŠ Lipnice nad Sázavou 
4 ZŠ a MŠ Havlíčkův Brod, Wolkerova 
5  Gy Chotěboř A
6  Gy Chotěboř B 7
7  Gy Havlíčkův Brod B
8  Gy, SOŠ a VOŠ Ledeč nad Sázavou
9  ZŠ Ledeč nad Sázavou
10  ZŠ a MŠ Havlíčkova Borová
11  ZŠ a MŠ B. R. Lípa
12  Gy Chotěboř C
13  ZŠ a MŠ Golčův Jeníkov
14  ZŠ a PŠ Havlíčkův Brod, U Trojice

Výsledky kategorie III.:

1 Gy Chotěboř
2 Gy Havlíčkův Brod A
3 Gy Havlíčkův Brod B
4 Gy, SOŠ a VOŠ Ledeč nad Sázavou
5 SPŠ stavební, Havlíčkův Brod


FOTOGALERIE

rss