ZE ŽIVOTA ŠKOLY

Office Arena 2020

Také letos se konala dovednostní soutěž práce v kancelářských programech MS Office ... Office Arena 2020.

Cílem soutěže bylo motivovat žáky základních a středních škol všech krajů České republiky k práci s moderními informačními technologiemi a pomoci jim tak zajistit lepší pozici nejen ve škole, ale také při vstupu na pracovní trh. Neméně důležité je dlouhodobé porovnávání úrovně žáků a studentů v používání moderních informačních technologií.

Během ledna a února proběhla registrace a nominační kolo ve formě on-line testu znalostí práce v kancelářských programech MS Office (Word, Excel, PowerPoint, OneNote, …).

Nejlepší žáci postoupili do krajského kola ve kterém během března a dubna zpracovávali projekt na téma realizace volnočasového kroužku programování a robotiky. Úkolem bylo vhodně upravit text ve Wordu, který sloužil jako základní uživatelská příručka programování na tomto soustředění. V aplikaci Excel bylo úkolem upravit tabulku s rozpočtem, účastníky a harmonogramem celé akce. Výsledné soubory poté žáci nahrávali do cloudového uložiště One Drive.

Z našich žáků se nejlépe umístil Vojtěch Kordina ze 3. ročníku oboru Informační technologie, a to na 3. místě v Kraji Vysočina. Gratulujeme.rss