ZE ŽIVOTA ŠKOLY

O S T R A V A ! ! !

V pondělí 21. 5. 2018 začala pro 40 studentů gymnázia exkurze po Moravskoslezském  kraji. První den jsme navštívili přečerpávací elektrárnu Dlouhé Stráně. Viděli jsme dolní i horní nádrž a také jsme se dostali do  vnitřních prostor elektrárny. Počasí nám přálo, takže jsme z horní nádrže viděli Jeseníky i Beskydy jako na dlani. Odpoledne jsme se vydali směrem na Ostravu a večer se ubytovali v Dolních Vítkovicích v ubytovně  VP1.

V úterý jsme si mohli trochu přispat, protože náš program začínal v 11 hodin prohlídkou vysoké pece. Hned potom jsme se přesunuli do Landek Parku, kde jsme měli přednášku o záchranářství a také jsme sjeli výtahem do podzemní štoly. Na závěr, abychom si udělali představu o Ostravě, jsme byli na rozhledně na Nové radnici. To už byla většina účastníků dostatečně unavená, ale přesto je ještě čekalo obchodní centrum Karolína, se svými obchůdky a fastfoody .

Ve středu ráno jsme se rozloučili s Ostravou a vydali se na zpáteční cestu. Navštívili jsme muzeum Tatra Kopřivnice a malebné městečko Štramberk. Ve Štramberku jsme nakoupili Štramberské uši, podívali se na jeskyni Šipka a Štramberskou Trúbu. Pak už jenom cesta zpět. Velké díky také patří panu Rejnkovi, který nás všude dovezl bez problémů.

  Studenti během exkurze viděli Ostravsko, které je od nás vzdáleno asi 300 km, a také navštívili místa typická pro tento region.   Doufám, že exkurze splnila očekávání, a že se sem ještě někdy podíváme. 

J. Vrbková


FOTOGALERIE

rss