ZE ŽIVOTA ŠKOLY

Návštěva Belgie

Díky naší výhře v soutěži Spotřeba pro život jsme v neděli večer 26. 9. 2022 vyrazili společně s dalšími výherci a naší paní třídní učitelkou směr Belgie. Po zhruba 9 hodinách jsme celí rozlámaní vystoupili z autobusu na naší první zastávce. Tím bylo Trojmezí, konkrétně trojmezí na hranicích Německa, Nizozemska a Belgie. Zde nám příliš počasí nepřálo a tak jsme se po krátké prohlídce opět vydali na cestu, tentokrát do města Lovaň, ve kterém sídlí největší belgická univerzita. Zde jsme strávili celé odpoledne, které zahrnovalo zajímavou prohlídku města a volný čas. Dále jsme pokračovali do Antverp, kde jsme byli ubytováni v hotelu IBIS budget, abychom nasbírali síly na další den. Kdo měl zájem, mohl si ještě prohlédnou večerní Antverpy.
Další den nás po výborné snídani čekal celodenní výlet do nádherných historických měst Gent a Bruggy. V obou městech jsme zažili zajímavou prohlídku od naší paní průvodkyně i dostatek času na nákupy, oběd a samostatné prozkoumání měst. Někteří již zde nakoupili výborné belgické pralinky či ochutnali další z belgických stravovacích symbolů - vafle a hranolky. Večer jsme se opět vrátili do Antverp.
Náš poslední den zahrnoval prohlídku Bruselu, kam jsme hned brzy ráno vyrazili. Začali jsme u Atomia, které ale bohužel bylo ještě zavřené, následovala prohlídka historického centra a odpoledne program v  Parlamentariu a návštěva Evropského parlamentu včetně besedy s panem poslancem Marcelem Kolajou. Toto byla naše poslední zastávka a zároveň poslední chvíle strávené v Belgii. Poté jsme nastoupili do autobusu a ve čtvrtek 29. 9. 2022 jsme vyrazili směr Česká republika. 

Kristýna Dvořáková, Tereza Fialová a Kateřina Nováková (3.B)

rss