ZE ŽIVOTA ŠKOLY

Naši žáci v odborných soutěžích

Zlatý pohár Linde


Dvacátého čtvrtého ročníku mezinárodní svářečské soutěže žáků středních škol Zlatý pohár Linde, která se konala ve dnech 17. – 19. 4. 2023 ve Frýdku-Místku, se zúčastnili žáci 3. ročníku učebního oboru Strojní mechanik Lukáš Havlín a Dominik Lhotka. Lukáš Havlín soutěžil v metodě 135 (sváření v ochranné atmosféře CO2) a umístil se na pěkném 12. místě ze 30 účastníků. Dominik Lhotka soutěžil v metodě 111 (obalená elektroda, která je velmi náročná) a umístil se na 13. místě.

Děkujeme žákům za reprezentaci naší školy, která v současné době není samozřejmostí, protože někteří žáci dávají přednost jiným aktivitám, než jsou vícedenní soutěže. Přejeme soutěžícím mnoho úspěchů při závěrečných zkouškách, které je v červnu čekají.

Účast našich žáků v celostátních kolech KOVO JUNIOR 2023


V dubnu 2023 se naši žáci zúčastnili celostátních kol Kovo Junior, do kterých postoupili z krajských kol, kde se umístili na prvních a druhých místech.

Ve dnech 11. - 13. 4. 2023 naši školu reprezentoval žák 3. ročníku Strojní mechanik Pavel Brož na celostátním kole Kovo Junior v oboru zámečník, které se konalo na Středním odborném učilišti v Domažlicích. Soutěž se skládala z praktické části, kde soutěžící zhotovovali výrobek podle zadaného výkresu a soutěžili v teoretické části. Vybavení soutěžících zajišťovala pořádající škola, vše bylo připraveno na vysoké úrovni. Pavel Brož, který nás reprezentoval skončil na 14. místě.

Další žák, který nás reprezentoval v celostátní soutěži, byl žák 3. ročníku Obráběč kovů Vojtěch Kramář, který soutěžil v oboru obráběč kovů. Soutěž organizovala 17. – 19. 4. 2023 Střední škola technická, gastronomická a automobilní v Chomutově. Opět se soutěžilo v praktické a teoretické části. Soutěžící žáci byli však rozladěni nepřipraveným a nejednotným vybavením (včetně soustruhů) od pořádající školy. Soutěž nebyla o prokázání znalostí a dovedností, ale o štěstí. Vojtěch Kramář, který nás reprezentoval, se umístil na 15. místě.

Oběma žákům děkujeme za velmi dobrou reprezentaci a přejeme mnoho úspěchů při závěrečných zkouškách.

Josef Vitiska, vedoucí učitel praktického vyučování


rss