ZE ŽIVOTA ŠKOLY

Na naší škole studuje mistr republiky v Rummikubu

Již druhým školním rokem na naší škole funguje Klub deskových her, kdy se zájemci o deskovky schází téměř každou středu odpoledne, aby poměřili síly v různých stolních hrách. V sobotu 19. listopadu jsme vyrazili na celostátní kolo v deskových hrách do Prahy. 

Toto celostátní kolo se konalo po 2 letech, a tak se mohli zúčastnit vítězové a stříbrní z krajských kol, která se konala za minulý ročník na jaře a před týdnem v SVČ v Ledči nad Sázavou. Soutěžilo se ve 3 hrách: ve strategické hře Ubongu, Rummikubu a postřehovce Turboprší. Někteří z našich řad postoupili do celostátního kola ve více kategoriích a duplovaně za oba ročníky. Ale na celostátním kole nám sdělili, že si můžeme vybrat jen jednu hru, a pokud se nenaplní počet na semifinále, tak pak můžeme doplnit místa i v jiných hrách. Naši žáci si ale zvolili jen Rummikub nebo Ubongo. 

V první kategorii (tj. do ročníku narození 2010) nás reprezentovala primánka Anežka Maxová a to ve hře Rummikub. V druhé kategorii (tj. ročníky narození 2006-2009 včetně) soutěžili v Rummikubu: Kuba Kopřiva a Lucka Kotková z tercie a Vašek Maxa z kvarty. Maruška Bělíková ze sekundy si vybrala Ubongo. Do třetí kategorie, která zahrnovala osoby narozené v roce 2005 a dříve, se zapojila vedoucí klubu Jana Flekalová (ta si vybrala Rummikub a doplňkovou hru Turboprší). Na celostátní finále se ještě nominoval Fanda Flekal ze septimy a Mikuláš Lopko z kvarty, ale ti se z osobních důvodů neúčastnili.

Že si všichni vybrali správně, bylo vidět již po dopoledním semifinále, kdy se všichni z naší školy kvalifikovali na odpolední finále. V Ubongu a Rummikubu hrálo vždy 8 finalistů, v Turboprší 4. Boje to byly tvrdé, ale vyplatily se. Anežka Maxová skončila na 5. místě, Maruška Bělíková získala krásnou bronzovou medaili a největší radost nám všem udělal Kuba Kopřiva, který vyhrál na celé čáře. Ze semifinále postupoval z 1. místa a ve finále nepotkal soupeře, který by ho dokázal porazit. A tak si odvezl zaslouženou zlatou medaili. Ještě možná větší obdiv si ale zaslouží za to, že nejdříve byl vyhlášen jako bronzový medailista, ale protože si byl dobře vědom svých výher, tak šel rozporovat výsledky. Zpětně mu pak byla přidělena ta správná medaile - zlatá. Je dobře, že se naši žáci nebojí ozvat, když je právo na jejich straně.

Všem zúčastněným děkujeme ze velmi zdárnou reprezentaci školy a přejeme hodně úspěchů v dalších herních soubojích. 

Kdyby se kdokoliv z dalších žáků naší školy chtěl připojit k našemu Klubu deskových her a zažít úspěch na soutěžích na vlastní kůži, tak je v našich řadách vřele vítán.

Jana Flekalová
rss