ZE ŽIVOTA ŠKOLY

Mladí zemědělci z Vysočiny

Ve čtvrtek 3.5.2018 se uskutečnil druhý ročník soutěže pro žáky 6. a 7. tříd ZŠ a víceletých gymnázií s názvem Zemědělství na Vysočině. Naše škola se letos účastnila poprvé a reprezentovali ji vítězové školního kola - z primy Kuba Kotek a ze sekundy Honza Jirák, Anna Vavřičková a Anežka Casková.

Soutěž zahrnuje široké spektrum znalostí a vědomostí o zemědělství, potravinářství a lesnictví. Pro všech 166 žáků byl připraven interaktivní program, při kterém si mohli vyzkoušet řadu činností spojených se soutěží, např. dojení či rozpoznávání rostlin a semínek.

Pro dvacet nejlepších řešitelů je odměnou dvoudenní výlet po kraji Vysočina. Tři nejlepší navíc získali bohaté dárkové koše s potravinami. Naši studenti se umístili 31., 33., 48. a 71., přičemž holkám unikl výlet o jediný bod. Anička Vavřičková byla navíc šťastnou vylosovanou výherkyní dárkového certifikátu - VIP výletu a prohlídky České zemědělské akademie v Humpolci spojenou s jízdou na koni, kynologickým cvičením a mnoha dalšími aktivitami.

rss