ZE ŽIVOTA ŠKOLY

Mezinárodní strojírenský veletrh v Brně 2017

Dne 10. 10. 2017 se naši žáci zúčastnili strojírenského veletrhu v Brně. Žáci byli z těchto strojírenských tříd: 2. SM, 2. NS, 3. SM, 3. NS, 2. ST, 2. MS, 3. ST, 3. MS, 4. ST, 4. MS. Celkem se zúčastnilo 43 žáků.

Pedagogický dozor konali Ing. Dlouhý, p. Vitiska, p. Blažejovský, p. Tvrdík a p. Kváš. Akce se konala v rámci plánu předmětové komise odborných strojírenských předmětů.

Na veletrh jsme cestovali autobusem, který nás odvezl až na výstaviště. Odjezd od školy byl v 8 hodin. Na výstaviště jsme přijeli v 10 hodin.

Z výstaviště jsme odjeli ve 14 hodin a v Ledči nad Sázavou jsme byli v 16 hod. Žáci se na veletrhu seznámili s nejmodernější technikou pro obrábění, s novými prvky konstruování a dalšími moderními technologiemi. Hlavním tématem letošního veletrhu byla automatizace, měřící, řídící a regulační technika. Bylo zde 1610 vystavovatelů z 29 zemí.

Žáci si z veletrhu přinesli nejen nové poznatky, ale i dárky, které dostali od firem, které předváděli technickou vyspělost svých výrobků. Zcela určitě lze hodnotit letošní návštěvu jako velmi přínosnou a těšíme se na další.

Ing. Stanislav Dlouhý

rss